Lietuviškus išmaniuosius telefonus graibsto vokiečiai

„Baik juokus!“ – tokią pastabą, siūlydamas aplinkiniams žvilgtelėti į lietuvišką išmanųjį telefoną „Getnord Onyx“, išgirdau ne kartą. Tai, kad šis smūgiams, vandeniui, dulkėms, šalčiui ir karščiui atsparus aparatas veiks net ir pervažiuotas automobilio ar panardintas į ežero dugną, daugeliui atrodė kur kas labiau įtikima nei faktas, jog „Getnord“ yra Kaune įsikūrusios bendrovės „Redlainas“ sumanytas produktas.

Jei legendinio veiksmo filmo „Kietas riešutėlis“ herojui, policininkui Džonui Makleinui, kurį suvaidino Holivudo žvaigždė Bruce“as Willisas, būtų prireikę išmaniojo telefono, iš „Getnord“ asortimento tikrai kurį nors išsirinktų. IP68 ir JAV kariuomenės patvirtintus atsparumo standartus atitinkantys mobilieji telefonai – itin kieti riešutai, skirti darbui sudėtingomis sąlygomis. Jei didžiąją TMP000_470darbo dienos dalį praleidžiate biure prie kompiuterio, greičiausiai tvirtais, kišenę draskančiais „Getnord“ aparatais nesusižavėsite. Bet jei esate sunkiosios pramonės, jūreivystės, statybų profesionalas arba dirbate kitoje, įprastiems elektronikos prietaisams nepalankioje aplinkoje, – „Getnord“ telefonas gali būti būtent tai, ko jums reikia.

„Mūsų aparatai yra orientuoti į funkcinę paskirtį – tai pirmiausia tvirtas, pažeidimams atsparus daiktas. „Onyx“ modelyje pirmieji iš gamintojų visą korpusą padarėme metalinį, o jį sutvirtinome papildomais kampainiais, tad telefonas gali ne tik atlaikyti kritimą iš įvairaus aukščio, bet ir tapo atsparus lenkimui. Todėl atsisėdus ant telefono visu svoriu, jam nieko neatsitiks. Kitas svarbus laimėjimas – korpusą projektavome taip, kad liktų vietos kuo didesnei baterijai, t. y. šio išmaniojo telefono nereikia kasdien įkrauti“, – privalumus vardijo įmonės „Redlainas“ direktorius Albertas Židonis.

Iš Kinijos, kaip ir kiti

Norintieji rasti priekabių (tai beveik lietuvių tautinis bruožas) greitai pastebės, kad „Getnord“ telefonai visgi gaminami Kinijoje, pasauliniu elektronikos gamybos megapoliu virtusiame Šendženio mieste. Nieko stebėtino, juk iš šio pasaulio fabriko atkeliauja didelė dalis mūsų įsigyjamų elektronikos įrenginių – taip pat ir „Samsung“ arba „Apple“ išmanieji prietaisai. Jei elektronikos gamybos niuansais pasidomėsite atidžiau, sužinosite, jog vienalyčių produktų šiandien rinkoje apskritai sunku rasti. Net mikroschemos „Apple iPhone“ aparatams kepamos didžiausio konkurento „Samsung“ gamyklose.TMP_001

A. Židonis, kaip ir „Getnord“ Lietuvoje prekės ženklui atstovaujančios įmonės „Advansis Baltic“ direktorius Gytis Mikalauskas, neslėpė, jog veiklos pradžia nebuvo labai originali. Iš pradžių įmonė atstovavo įvairiems užsienio sustiprintų telefonų gamintojams, vėliau ant Kinijoje pagamintų telefonų tiesiog buvo užlipdomas europiečių akiai mielesnis pavadinimas.

„Šiandien „Getnord“ pažengė tiek, kad iš esmės gali veikti telefono gamybos procesą, savo nuožiūra tobulinti jame naudojamą „geležį“, programinę įrangą, kitus parametrus. Viskas priklauso nuo įdirbio ir finansų, gamybos mastas Kinijoje – sunkiai suvokiamas. Lietuvoje gamintojai, atėjus užsakovui, neretai randa šimtą priežasčių, kodėl negalėtų ko nors pagaminti, o kinai gali pagaminti bet ką, jei tik turi brėžinius ir viziją, kaip galutinis produktas turi atrodyti“, – pagrindinį skirtumą sakė pastebėjęs G. Mikalauskas.

Išbandomas papildomai

„Getnord“ taip pat keletą kartų nusvilo nagus, kol rado patikimus gamybos partnerius, kurie surenka telefonus be broko. Tačiau dėl tikrumo, atsiuntus naują telefonų partiją į Lietuvą, kiekvienas aparatas dar kartą patikrinamas.

„Testavimui skiriame labai daug dėmesio. Nors tai ir papildomos sąnaudos, išmokome pamoką, jog pigiau kainoja papildomai tikrinti, nei vėliau nagrinėti klientų pretenzijas. Visi „Getnord“ telefonai dar Kinijoje ne kartą testuojami. Pavyzdžiui, pagal karinį JAV standartą reikalaujama, kad toks telefonas 26 kartus atlaikytų kritimą iš 1,2 metro aukščio. Tačiau joks sustiprintų telefonų gamintojas negali užtikrinti, jog net ir iš mažesnio aukščio ant aštraus akmenuko nukritęs ekranas atlaikys. Todėl klientus įspėjame, kad tyčia telefonų daužyti nereikėtų, nors jie ir labai tvirti. Jeigu atkakliai stengsiesi – anksčiau ar vėliau sudaužysi“, – teigė A.Židonis.

„Getnord Onyx“ telefonai, kurių ekrano stiklas „Gorilla Glass“ yra užklotas papildomu 9H kietumo pagal Moso skalę (kietesnis tik deimantas – 10H) „Asahi“ stiklu, kol pasiekia šeimininkų rankas, atlaiko ir kitus išbandymus – murdomi vandenyje, specialiose mašinose zulinami tarp abrazyvinių kamuoliukų, stebint ar nesusibraižys, nenusitrins.

Įdomu tai, kad kur kas daugiau problemų iš pradžių keldavo ne aparato krytis iš didelio aukščio, bet priešingai – neapdairiai sviedus sunkų aparatą ant stalo, kartais atsisakydavo veikti fotokamera. Todėl lietuvių iniciatyva gamykloje Kinijoje pradėtas taikyti papildomas testas – telefonas svaidomas ne tik iš didesnio nei metro, bet ir iš 20 centimetrų aukščio, o problemos dėl kameros jau išspręstos.

Programinės įrangos klejonės

Vis dėlto, pavaikščiojęs su šiuo telefonu plyta kelias savaites, imi ilgėtis savo įprasto išmaniojo „Samsung Galaxy“, nors „Onyx“ telefono tvirtinimo kilpa gali drąsiai atidaryti alaus butelį, o kasdienį išmaniesiems būtiną krovimą ir užmiršti. Naudojant lietuvišką telefoną skambučiams, žinutėms ir naršant internete tik tuomet, kai iš tiesų reikia, baterija be vargo laikydavo bent tris dienas.

Lengvą galvos sopulį kėlė sena kaip pasaulis atrodanti (nors tik metų senumo) „Android 4.4.4 KitKat“ operacinė sistema bei operatyvios atminties stygius. Vienu metu naudojant keletą programų, telefonas linkęs „pakibti“. Erzino ir programinės įrangos klejonės, pavyzdžiui, niekaip nepavyko į telefoną įkelto garso failo nustatyti kaip skambėjimo melodijos.

Kitais požiūriais šis aparatas yra toks daiktas, kurio Lietuvos operatorių salonuose skelbiama 399 eurų kaina yra verta „geležies“, už kurią mokame. Vidinė saugojimo atmintinė – 8 GB (išplečiama iki 32 GB), fotokamera taip pat geba fotografuoti 3264 x 2448 px formatu: jei apšvietimas pasitaikys geras – mėgėjiškiems kadrams turėtų pakakti. Skirtingai nei naujausi „Samsung“ ar LG modeliai, skaitmeninio fotoaparato tokia telefoninė kamera nepakeis. Nors smulkias detales, fotografuojant iš labai arti (pavadinkime tai makrorežimu), užfiksuoja puikiai. Taigi, jei teks į statybinių prekių parduotuvę išvykusiam kolegai nusiųsti pageidaujamos veržlės „portretą“, tai padarysite be vargo.

Paklausa viršija lūkesčius

Tai, kad Kinijoje pagamintas lietuviškas išmanusis telefonas gali drąsiai konkuruoti su anksčiau rinkoje pasirodžiusiais kitų kur kas žymesnių gamintojų, tokių kaip CAT, telefonais, rodo ir sėkmingas „Getnord“ pardavimas. Bendrovė, pernai visame pasaulyje pardavusi 12 tūkst. savo prekės ženklo aparatų, šiemet iki metų pabaigos jų parduos ne mažiau nei 30 tūkstančių.

„Spėjome išsikovoti tvirtas pozicijas Vokietijoje, taip pat sėkmingai įžengėme į Prancūzijos, Italijos, Ispanijos rinkas. Didelę pardavimo dalį sudaro iš gamyklos Kinijoje tiesiai pas Australijos bei Indijos įgaliotus platintojus iškeliaujančios partijos. Kalbant apie mūsų flagmaną, išmanųjį „Onyx“ modelį, pardavimas iš tiesų viršija pradinius lūkesčius. Šiuo metu netgi turime deficitą – užsakymų visame pasaulyje daugiau, nei spėjame pagaminti. Ateityje ketiname dar daugiau investuoti į gamybą, „geležį“, turime daug idėjų, kaip sukurti tobulą sustiprintą telefoną, taigi tęsime pradėtą darbą“, – kalbėjo A. Židonis.

Iš šiuo metu siūlomų keturių „Getnord“ telefonų modelių artimiausioje ateityje liks trys. Daugiausia dėmesio lietuviai skirs flagmanui „Onyx“ tobulinti: ketinama atnaujinti jo operacinę sistemą, išplėsti vidinę atmintį. Taip pat kitąmet pasirodys pigesnis ir ne toks „šarvuotas“ jo analogas. Nemažą lietuvių bendrovės pardavimo dalį sudaro ir paprasčiausias mygtukinis modelis „Walrus“, kuris ne tik itin lengvas bei tvirtas, bet ir veikia su 2 SIM kortelėmis. Kai kuriomis sąlygomis, pavyzdžiui, žūklėje ar baidarių žygyje, toks aparatas kur kas pravartesnis už visus moderniausius išmaniuosius žaisliukus.TMP_002

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *